AKBA Kimya | H-220 – BLUE JUICE ANTİFRİZLİ UÇAK LAVABO SIVISI
17400
page-template-default,page,page-id-17400,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.7,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

H-220 – BLUE JUICE ANTİFRİZLİ UÇAK LAVABO SIVISI

Kullanım Alanları:

H-220 özellikle uçak, deniz ve raylı taşıma araçlarında lavabo sistemlerinde mükemmel performans gösterir. Kullanılan yüzeylerde etkileşim hızı yüksektir. Metal, plastik gibi yüzeylerde güvenle kullanılır. Özellikle Boeing C17-C5 tip uçaklarda beğeni ile kullanılmaktadır.

Özellikler:

H-220 Aldehit bazlı güçlü dezenfektan içeriği ile anti-viral ve anti-bakteriyel özelliğe sahiptir. HIV virüsü dahil olmak üzere bir çok virüs ve bakteri için etkilidir.
Alkol, klor ve oksijen içerikli dezenfektanlara göre temas yüzeylerinde daha uzun süreli ve güvenilir dezenfeksiyon sağlar.
H-220 su bazlı sıvı temizleyicidir. İçerdiği özel inhibitörler nedeni ile metallere hiçbir zarar vermez. Özellikle uçaklarda, uçuş sırasında oluşan ısı düşüşlerinde oluşabilecek donmalara karşı antifriz özelliğine sahiptir. Korozif etkisi yoktur. Kötü koku kaynaklarını yok eder.
H-220 yanıcı ve patlayıcı değildir. Aynı zamanda alüminyuma zarar vermez.

pH: 9

Yoğunluk: 1,14

Bileşimindeki tüm maddeler OECD sınıflamasına göre doğada büyük oranda çözünebilir.  

Kullanım Şekli:

H-220 uçakların lavabo sistemlerine pompalar yardımıyla boşaltılır. Sistemde güvenli bir

şekilde dolaşarak kötü koku kaynaklarını yok eder ve -45℃ donmaya dayanıklıdır. Çok güçlü dezenfektan içeriği sayesinde zararlı virüsleri kısa sürede etkisiz hale getirir.

 

English